Wpływ nadwagi na kondycję stawów.

Nadwaga i otyłość zostały zaklasyfikowane przez WHO jako choroby cywilizacyjne. Same w sobie nie są groźne, jednakże nadmiar kilogramów źle wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, w tym na stawy.

Nadmierne obciążenie stawów.

Otyłość osłabia kondycję stawów, w internecie można łatwo znaleźć przeliczniki, które pokazują jak wielki ciężar muszą unosić nasze stawy. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ problemy ze stawami mogą znacznie uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie w późniejszym życiu, a ból który towarzyszy chorobom zwyrodnieniowym stawów znacznie obniża komfort życia.

Mądre odchudzanie.

Odciążanie stawów może być jedną z przyczyn decyzji o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Bolące kolana przy każdym drobnym kroku i cierpnące nogi to tylko przykłady problemów, które wiążą się z nadmiernym obciążaniem naszych stawów. Oczywiście, możemy stosować suplementacje, która pozwoli na lepsze funkcjonowanie stawów, jednak jest to rozwiązanie chwilowe. Najlepszym sposobem na ulżenie stawom będzie po prostu zrzucenie zbędnych kilogramów.

Mądre odchudzanie powinno wiązać się z wizytą u lekarza albo dietetyka. On rozpisze nam prawidłową dietę oraz właściwie dobierze jej składniki, tak aby w nowym jadłospisie nie zabrakło żadnych witamin i minerałów, które są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym naszych stawów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*