White box – podstawowe informacje

Dzisiaj ochrona naszych danych staje się dla nas coraz ważniejsza. Szczególnie zaś jeśli prowadzimy firmę i jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nasze finanse i projekty, lecz także za dane klientów, którzy nam zaufali. I tutaj właśnie coraz częściej pojawia się dość specyficzne zagadnienie testów penetracyjnych.

Testy penetracyjne – podstawowe informacje

Czym są takie testy penetracyjne? Otóż umożliwiają one wykonanie kontrolowanego ataku hakerskiego na nasze zabezpieczenia, a tym samym wykrycie wszelkich luk i problemów, które mogą nam potem przysporzyć kłopotów. Jest to obecnie bardzo znane i popularne narzędzie w zarządzaniu sieciami.

White box, czyli…

Interesując się tym tematem na pewno spotkamy się z zagadnieniem white box. Co to jest? Otóż określenie to oznacza test penetracyjny z pełną wiedzą. Innymi słowy nasza administracja serwerami udostępnia firmie penetrującej absolutnie wszystkie informacje dotyczące konfiguracji sieci, haseł dostępu itp.

Wady i zalety white box

Wiele osób jednak teraz zapyta, czy takie zarządzanie sieciami w ogóle ma jakiś sens? Oczywiście, że tak. Przede wszystkim bowiem umożliwia nam sprawną ocenę wszystkich konfiguracji, zabezpieczeń oraz haseł. Ponadto zaletą tej metody jest na pewno to, że jest ona naprawdę dość szybka i niezawodna oraz tania. Natomiast wady? No cóż white box nie eliminuje dokładnie wszystkich zagrożeń, przez co nie do końca nadaje się do firm, które muszą mieć naprawdę bardzo wysokiej jakości zabezpieczenia, takich jak np. przeróżne banki itp.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*