Ważne gadżety do Twojego samochodu

gadżety samochodowe

Samochód to najpopularniejszy środek transportu, którym poruszamy się między innymi w drodze do pracy, na zakupy czy na wakacje. Na rynku dostępne są elektroniczne gadżety, które mają za zadanie ułatwić kierowcy bezpieczne przemieszczanie się pojazdem.
W większości aut zauważyć możemy przymocowaną do przedniej szyby na specjalnym uchwycie – nawigację gps. Jest to ważne i pomocne urządzenie, które ma za zadanie wyznaczyć jak najkrótszą trasę i jednocześnie nas nią poprowadzić do celu omijając płatne autostrady i roboty drogowe. Nawigacja gps w zależności od wybranego przez nas przedziału cenowego posiada bogatą bazę map Polski i Europy. Bez trudu możemy z jej pomocą podróżować do Niemiec, Belgii czy Holandii.
Bardzo przydatny podczas manewru parkowania jest czujnik cofania. Zamontowany zestaw w samochodzie dowolnej marki ułatwia bezpieczne i łatwe manewry, kiedy mamy ograniczone pole widzenia z tyłu pojazdu. Czujniki ostrzegają nas sygnałem dźwiękowym w przypadku dojeżdżania do przeszkody, którą może być ściana, słupek, zwierzę czy nawet dziecko znajdujące się z tyłu pojazdu.
W dobie kiedy zmotoryzowanych osób jest coraz więcej nie trudno o wypadek czy kolizję. Warto wyposażyć swoje auto w kamerę samochodową, która na karcie pamięci nagrywa przebytą przez nas trasę. W przypadku kolizji czy wypadku jest to cenny materiał dowodowy dla patrolu policji, kiedy jedna ze stron nie chce się przyznać do winy. Kamery samochodowe mogą nam pomóc udowodnić naszą rację i otrzymać odszkodowanie z polisy sprawcy bez sprawy w sądzie.

Autor: Radia samochodowe

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*