Pomysł na inteligentne ogrzewanie domu

Wielu użytkowników kotłów w swoich własnych domach musi się zmierzyć z ograniczeniami, które związane są ze sterowaniem tego rodzaju urządzeniami. Może nie zdajemy sobie sprawy ze tego, ale gazowe kotły jednofunkcyjne potrafią tracić naprawdę wiele energii wskutek braku inteligentnego sterowania i ograniczonej elastyczności w zakresie sterowania ogrzewaniem. Determinuje to istotnie występowanie wysokich kosztów eksploatacji i znacząco wpływa na komfort użytkowników. Ciągłe pilnowanie, aby kotły jednofunkcyjne – szczególnie węglowe ogrzewały zgodnie z naszymi oczekiwaniami nie jest rzeczą atrakcyjną.

Co możemy z tym zrobić?

Warto wiedzieć, że można zainstalować elektroniczne sterowanie pogodowe do:
• Pieców gazowych – zaliczają się tu także kotły dwufunkcyjne,
• Pieców węglowych – w ograniczonym zakresie, tylko gdy jest dostępny podajnik oraz automatyka regulująca ciąg powietrza,
• Pieców na olej opałowy,
• Pieców na propan lub propan butan.

Elektroniczne sterowanie pozwala aktywnie dostosowywać parametry pracy, aby utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach – niezależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz. Dodatkowo mają one tryb oszczędzania energii lub tryb ogrzewania nocnego – szczególnie przydatny w przypadku kotłów dwufunkcyjnych.

Jakie są najlepsze rozwiązania?

Najlepsze z punktu widzenia sterowania okazują się klasyczne kotły kondensacyjne – działają one najefektywniej przy temperaturze wody do 50 stopni, ponadto w tej temperaturze najlepiej zachodzi pozyskiwanie ciepła z uzyskiwanego kondensatu. Dzięki inteligentnemu sterowaniu ogrzewaniem mamy możliwość oszczędzania i utrzymania komfortu.

http://beretta.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*