O czym pamiętać podczas wyboru bielizny po amputacji piersi?

Rak piersi bardzo często skutkuje jej amputacją. Jest to operacja, która wymaga długotrwałego okresu rekonwalescencji. Zwykle trwa on kilka tygodni, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Bardzo ważne jest to, aby właściwie dopasować biustonosz pooperacyjny. Bielizna dla amazonek występuje w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić żadnego problemu.

Właściwy rozmiar

Amputacja piersi zwykle wywołuje obrzęki, co utrudnia dobór właściwego rozmiaru. Biustonosz nie może być ani zbyt luźny, ani zbyt przylegający. Źle dopasowany rozmiar negatywnie wpłynie na proces gojenia. Wielkość obrzęków zmienia się w czasie. Właśnie dlatego stanik powinien elastycznie dopasowywać się do indywidualnych potrzeb. Najlepszą opcją wydaje się być model, który posiada szeroki zakres regulacji.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy dokonać niezbędnych pomiarów. Internetowy sklep dla amazonek zapewnia szeroki wybór modeli o różnych obwodach, czy też miseczkach.

Wysokojakościowy materiał

Biustonosz dla amazonek pooperacyjny powinien być wykonany z wysokojakościowych materiałów. Nie może on wywoływać dyskomfortu, czy też innych nieprzyjemnych dolegliwości. Istotne jest również to, aby gwarantował on optymalny przepływ powietrza.

Sztuczne tworzywa mogą nasilać potliwość, a nawet powodować odparzenia. Po zakupie protezy piersi należy zaopatrzyć się w specjalistyczny stanik, który zapewnia jej optymalne podtrzymanie. Priorytetem jest to, aby proteza nie przesuwała się.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*