Najbardziej obiecujący niezależny muzyk roku

Paul Pedana urodził się 25-go marca 1987 roku w małym miasteczku zwanym Umbertide, w okolicy Perugii we Włoszech. W wieku zaledwie sześciu lat zaczął grać na fortepianie. Mając lat dwanaście umiał już grać zarówno na gitarze jak i perkusji i założył już swój pierwszy zespół. Początkowe zainteresowanie muzyką zaszczepił Paulowi w młodym wieku jego ojciec dzięki olbrzymiej kolekcji płyt pełnej wszystkiego od rocka lat sześćdziesiątych po muzykę współczesną, w której Paul regularnie buszował. W wieku 14 lat skomponował album muzyki symfonicznej na 11 utworów, stworzony przy pomocy różnych syntezatorów i innych instrumentów wirtualnych. Album zaprezentowany został wielkiemu kompozytorowi Giampiero Reverberimu po pokazie na żywo.

Kompozytor był pod ogromnym wrażeniem muzycznych zdolności i potencjału młodego Paula.

Rozpęd Paula został gwałtownie przerwany tragicznym wypadkiem w wieku lat 16. Czwartego czerwca 2003 roku Paula przejechał autobus przed liceum, do którego uczęszczał. Obydwa koła przejechały po jego wrażliwym ciele, miażdżąc wszystko swą ogromną masą.

Wydawało się, że nie ma nadziei dla młodego muzyka, którego większość lekarzy uznawało za nie do uratowania. Pomimo nikłych szans, dokonał bolesnej i cudownej rekonwalescencji, przechodząc przez wiele operacji i terapii medycznych w długim okresie czasu.
Paul opisuje te tragiczne zdarzenie jako najkoszmarniejsze i najstraszniejsze doświadczenie w dotychczasowym życiu i przyznaje, że całe przejście pozostawiło nie tylko cielesne blizny. Miało znaczny wpływ na następujące lata jego życia. Nie złamało to jednak jego ducha ani pasji do muzyki, tak więc leżąc w szpitalu zamówił swój pierwszy elektroniczny zestaw perkusyjny i zaczął ćwiczyć maniakalnie leżąc w łóżku ze słuchawkami, aż w końcu został wypisany.
Jego otarcie się o śmierć przyniosło ze sobą silne uczucie przebudzenia i żądzy życia, co później zawiodło Paula w podróż do USA, gdzie żył z rdzennym amerykańskim plemieniem “Lakota”. Te zapoznanie się z kulturą plemienną dogłębnie poruszyło Paula i pozwoliło mu na wcześniej niezbadane spojrzenie w głąb swej duchowości. Ta podróż pozostała z nim i rezonuje przez jego muzykę.
Jeszcze w szkole średniej Pedana we współpracy z trzema przyjaciółmi założył “Anthropos”, zespół który później osiągnął sukces. Pedana grał na perkusji i pisał dla zespołu najwięcej tekstów.

Po szkole średniej, zespół nagrał swój pierwszy album “Strangers of The Nowhere”.
Nazwa albumu wzięła się z przypadkowego spotkania Paula z reżyserem Terrym Gilliamem, który zawsze miał dogłębny wpływ na młodego muzyka.
Kilka miesięcy później Paul i Terry spotkali się ponownie na festiwalu filmowym Umbria Film Festival. Pedana zaprezentował Terry’emu album dedykowany, a tego bardzo poruszył ten gest.
Singiel “Out Of Time” stał się pierwszym hitem Anthropos. W roku 2013 EP od Anthropos, “I’m Gonna Smash You Down”, został pozytywnie przyjęty i odniósł sukces komercyjny, zwłaszcza na Białorusi, gdzie zespołowi zaproponowano udział w festiwalu Most w towarzystwie zespołów takich jak Kasabian. Białoruś po dziś dzień pozostaje jednym z ich ulubionych punktów na trasach koncertowych, mają tam wielu fanów i zawsze spotykają się z ciepłym przyjęciem.

W styczniu 2015 roku Paul Pedana zdecydował się zająć solowym projektem, pragnąc wyrazić inną tożsamość muzyczną od tej z jego wcześniejszej działalności z zespołem. Projekt szybko stał się pasją Paula i od razu wydał dwa single przedstawiające jego nowe brzmienie, które drastycznie różniło się od jego poprzedniego gatunku muzyki.
Szybko wspiął się na szczyt brytyjskiej listy przebojów “ Reverb Nation” dzięki fantastycznemu debiutowi w Akademii O2 oraz jego trzem teledyskom “Free” , “I’m not afraid” oraz „Kate”.
Na fali swego sukcesu i nowo zyskanej pewności siebie, Paul Pedana wyruszył w swą pierwszą światową trasę koncertową w roku 2016, osiągając wielki sukces od Stanów Zjednoczonych po Europę wschodnią.
Zespół zakończył niedawno nagrywanie nowego pełnowymiarowego albumu, który zwany jest EX-HUMAN.

Oficjalna strona Paula: http://www.paulpedana.com/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*