Jakiego koloru są skrzynki pocztowe w Niemczech i w innych krajach na świecie?

Choć nie każdy wie, to w Polsce typowe skrzynki pocztowe modułowe są koloru czerwonego. Jak się okazuje, jako nieliczni mamy tego typu kolor. Należy wspomnieć, że różne kraje to odmienne barwy skrzynek pocztowych! Jak więc wyglądają one w Niemczech? Jakiego koloru są we Francji? Czym wyróżniają się skrzynki pocztowe w Sztokholmie?

 

Kolory skrzynek pocztowych w Polsce

 

Polska skrzynka pocztowa przez rokiem 1939, czyli przed II wojną światową niewiele różniła się od tych obecnych. W latach dziewięćdziesiątych jednak w naszym kraju były dwie skrzynki – zielone oraz czerwone. Pierwsze przeznaczone były na listy miejscowe, z kolei drugi rodzaj – na korespondencję zamiejscową. Skrzynki lokatorskie jednak i skrzynki pocztowe wielorodzinne w Polsce wyznaczają się różnymi kolorami – w zależności od koloru klatek schodowych, bądź preferencji ich właścicieli.

 

Kolory skrzynek na świecie

 

Podobnie jak w Polsce, tak i w Danii, Brazylii, we Włoszech oraz w Kanadzie, skrzynki pocztowe są koloru czerwonego. W Stanach Zjednoczonych oraz w Rosji, czyli największych państwach na świecie, skrzynki cechują się kolorem niebieskim. W USA jednak są one nieco bardziej zróżnicowane. Na naszym globie jednak króluje kolor żółty. Tę barwę można znaleźć między innymi we Francji, Niemczech, a nawet na Chorwacji i w Hiszpanii. Warto wspomnieć także o Irlandii, gdzie skrzynki są koloru zielonego. Ten zaś jest dość rzadko spotykany na świecie. Nie wolno też zapominać o skrzynkach w Sztokholmie. Wprawdzie są one niebieskie, jednak niektóre są zlokalizowane… na tramwajach!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*