Jak skutecznie pielęgnować cerę trądzikową?

Trądzik może sprawić nam wiele problemów, a wielkim błędem jest zakładanie, iż przypadłość ta utrudnia życie tylko nastolatkom. Bez względu na wiek pryszcze mogą szpecić nasze ciało. Jak pielęgnować cerę trądzikową? Na to pytanie odpowie autorka blog kosmetyczny cocosanka.pl. Co robić, by pryszcze zostały tylko wspomnieniem?

Cera trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Cera trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. O jej skuteczności może zadecydować stosowanie się do kilku prostych zasad. Jedną z tych najważniejszych jest skuteczne oczyszczanie skóry. Najlepiej robić to preparatami myjącymi wolnymi od takich dodatków, jak alkohol. Nie brak na rynku preparatów, które wykazują się z jednej strony skutecznością, z drugiej – łagodnością. Pozwalają one oczyszczać skórę z nadmiaru sebum i resztek makijażu, zwalczają też bakterie oraz łój. Są jednocześnie delikatne, dzięki czemu nie podrażniają skóry i zapewniają jej maksymalną ochronę. Warto też korzystać z maści zawierających cynk. Można je nakładać na uciążliwe pryszcze i tym samym przyczyniać się do ich szybszego wysuszenia. Jest to o wiele bardziej skuteczna i bezpieczna dla skóry metoda, niż wyciskanie pryszczy. Po takich „zabiegach” często zostają szpecące ślady, które jeszcze długo przypominają o problemach z trądzikiem. W pielęgnacji cery trądzikowej rolę bardzo ważną odgrywają zabiegi złuszczające, dzięki którym można się pozbyć starego naskórka. Warto też sięgać po te kremy, które powstają z myślach o cerze trądzikowej. Pozwalają one nawilżać skórę, a jednocześnie chronią ją przed przetłuszczaniem się.

Pielęgnacja cery nękanej przez trądzik nie musi być trudna.

Pielęgnacja cery nękanej przez trądzik nie musi być trudna. Pomogą w tym odpowiednie kosmetyki oraz proste zabiegi, które bez problemów można wykonać we własnym domu. By móc cieszyć się jeszcze lepszymi efektami, warto wprowadzić też kilka prostych zmian w swym menu. Dieta, dzięki której cera trądzikowa ma się lepiej prezentować, powinna dostarczać odpowiedniej ilości witamin A, B2, B5 oraz cynku. Warto też pamiętać, że na stan skóry negatywny wpływ mają wszelkiego rodzaju używki, takie papierosy czy alkohol. Warto też zrezygnować ze słodyczy, których nadmiar w diecie może się z znacznym stopniu przyczynić do nasilenia problemów z pryszczami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*