Jak prawidłowo używać zestawu infuzyjnego?

Codzienne przyjmowanie insuliny może być naprawdę męczące oraz mało komfortowe dla większości diabetyków. Aby jednak insulina mogła każdego dnia ratować tysiące, a nawet miliony ludzkich żyć powstały specjalistyczne urządzenia, które ułatwiają codzienny proces przyjmowania leku.

Gdzie nie powinno się wkuwać, aby przyjąć lek?

Nie każdy cukrzyk zdaje sobie sprawę z tego, że nie na każdym miejscu na ciele powinno się wkuwać i przyjmować lek. Niektóre obszary na ciele pacjenta nie będą dobrym wyborem i wkuwanie się w te miejsca może powodować różnego rodzaju otarcia, rany i ból. Lekarze doradzają, aby nie wkuwać się w obszary narażone na ucisk, np. pod paskiem lub ściągaczami, a także w te, narażone na dużą aktywność ruchową. Ponadto nie powinno się także wkuwać w miejsca ze skąpą tkanką podskórną czy też te, które są już w pewnym stopniu zmienione chorobowa (blizny, zaczerwienienia, ropienie, siniaki czy skaleczenia.

Gdzie najlepiej się wkuwać przyjmując insulinę?

Lekarze zalecają, aby chory przyjmując insulinę wkuwali się w brzuch, udo, pośladek lub ramię. Zestawy infuzyjne Medtronic w znacznym stopniu ułatwiają codzienne przyjmowanie leku w postaci insuliny zapewniając praktycznie bezbolesne wkucie za każdym razem. Zestawy insulinowe to wysokiej klasy produkty, które są całkowicie bezpieczne dla diabetyków i poprawiają ich komfort życia. Pompy insulinowe od firmy Medtronic zostały opatrzone certyfikatem jakości i spelniają nawet najbardziej wyśrubowane normy i standardy, dlatego polecane są one wszystkim pacjentom. Artykuł został napisany wraz z stroną internetową Idiabetyk.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*