Innowacyjna technologia QLED TV – przedstawiamy jej możliwości

Telewizory z roku na rok wzbogacane są w nowe technologie. Wśród nowoczesnych odbiorników telewizyjnych dostępnych na rynku szczególną pozycję zajmują telewizory QLED. Dzięki ich cechom oglądanie ulubionych programów telewizyjnych, filmów i seriali czy też prowadzenie rozgrywki online z graczami z całego świata jest bardzo komfortowe.

Doskonała jakość obrazu

W telewizorach QLED stosuje się rozdzielczość Ultra HD oraz technologię HDR zapewniające doskonałą jakość obrazu, ale stawia się również na Q-Engine. To rozwiązanie, dzięki któremu z obrazu zostają niemal całkowicie wyeliminowane wszelkie drgania i szumy. Telewizory QLED pozwalają na uzyskanie realistycznego obrazu, co jest ważne np. przy śledzeniu rozgrywek sportowych czy przy oglądaniu dynamicznych scen kina akcji. W niektórych telewizorach QLED wykorzystywana jest ponadto pełna siatka podświetleń LED, która pozwala na oświetlenie ekranu niemal w całości.  To wpływa w dużym stopniu na jakość obrazu.

Sterowanie w telewizorach QLED

Telewizory QLED wyróżnia inteligentne sterowanie. Charakteryzują się one m.in. przejrzystym menu, które działa bardzo szybko, ale również wygodnym pilotem Smart Control, którym można sterować nie tylko telewizorem, lecz także wieloma innymi urządzeniami. Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest w telewizorach QLED aplikacja SmartThings, która pozwala na połączenie się z telewizorem za pomocą smartfona. Ułatwia to wykonywanie szeregu czynności na telewizorze. Gdy odpowiednio się je zaprogramuje, często wystarczy jedno kliknięcie, by wywołać daną akcję. To spore uproszczenie, ponieważ nie trzeba wykonywać skomplikowanych operacji z wykorzystaniem pilota.

Okablowanie telewizorów QLED

Nowinką stosowaną w telewizorach QLED jest innowacyjne rozwiązanie w zakresie okablowania. Bierze ono pod uwagę fakt, że telewizor jest obecnie elementem systemu składającego się z różnych urządzeń (w którego skład wchodzą np. kino domowe, odtwarzacz DVD lub Blu-ray czy też jedna z kilku popularnych konsol do gier). Duża liczba sprzętów powoduje tu liczne problemy z ilością kabli oraz gniazd sieciowych. Mogą się one łatwo zaplątać i sprawiać problemy przy rozłączaniu. Nowoczesne telewizory QLED, aby rozwiązać ten problem, zostały wyposażone w jeden specjalny przewód One Invisible Connection, który ze względu na swoje rozmiary jest praktycznie niewidoczny. Dodatkowe urządzenia podłączane są tymczasem do specjalnego modułu One Connect. Dzięki takiemu rozwiązaniu zbędne okablowanie nie zaburza doskonałego porządku panującego w pomieszczeniu. Przewód One Invisible Connectiom ma długość 5 metrów, aczkolwiek w przypadku, w którym telewizor znajduje się daleko od źródła zasilania, istnieje możliwość skorzystania z kabla o długości 15 metrów. Pozwala to umieścić go niemal w każdym miejscu pomieszczenia.

Ambient Mode

W telewizorach QLED zastosowano innowacyjne rozwiązanie w postacie specjalnego trybu Ambient Mode. Polega ono na tym, że w stanie spoczynku, na ekranie telewizora można wyświetlić dowolne tło – np. ścianę znajdującą się wokół telewizora (po przesłaniu do niego odpowiedniego zdjęcia), ale również różnego rodzaju wizualizacje czy albumy ze zdjęciami. Oprócz tego ekran, który jest chwilowo nieaktywny, może zamienić się także w centrum informacji, na którym będą wyświetlane wiadomości dotyczące planu dnia, godziny lub pogody. Co niezwykle istotne, Ambient Mode nie zużywa wiele energii, bo tylko 40 procent tej, która jest wykorzystywana w toku normalnej pracy telewizora. To bardzo ważne, ponieważ korzystanie z takiego telewizora nie będzie wpływało w znaczny sposób na wysokość rachunków za prąd.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*