Czy warto spędzić urlop w Azerbejdżanie?

Podróż do Azerbejdżanu z pewnością sprawi wiele radości osobom, które preferują niekomercyjną turystykę. Jest to kraj niezwykle naturalny, czasami nawet trochę nieokrzesany. To świetna opcja, jeśli pragniemy dogłębnie poznać nową kulturę. Już na pierwszy rzut oka można zobaczyć, że losy tego państwa nie były najłatwiejsze. Szczególną uwagę warto zwrócić na architekturę, która zachwyca unikatowością i nieprzeciętnym charakterem. Są o obiekty z duszą, dzięki czemu możemy zagłębić się w interesującą historię. Warto również wspomnieć o egzotycznej części Azerbejdżanu, która zachwyca niepowtarzalnymi krajobrazami. W dużej mierze została ona ukształtowana przez Turcję, Persję, czy też Rosję.

Kiedy w podróż do Azerbejdżanu?

W podróż do Azerbejdżanu najlepiej udać się wiosną lub jesienią. W spokojnej atmosferze można delektować się jedynym w swoim rodzaju klimatem. Ponadto w komfortowych warunkach można zwiedzić każdy zakamarek tego wyjątkowego państwa. Azerbejdżan latem wybierany jest głównie przez osoby, które cenią sobie górską aktywność. Oczywiście wszystko zależy wyłącznie od osobistych upodobań. Niezapomniane podróże do Azerbejdżanu tylko z Logostour.
Każdy, kto wybiera się na urlop musi znaleźć przede wszystkim dobrego organizatora. To przewodnik jest naszym cennym źródłem wiedzy. Możemy dowiedzieć się od niego wielu ciekawych historii. Posiada on bogate doświadczenie, dzięki czemu poznamy fakty, o których wie tylko niewielka część społeczeństwa. Oczywiście ogromny wpływ na nasze samopoczucie ma również to, w jakich warunkach będziemy przebywać. Miejsce, w którym się zatrzymamy powinno spełniać określone normy.

Czar Azerskiej kultury

Azerbejdżan z pewnością będzie źródłem wielu nieprzeciętnych doznań. Jeśli będzie gościć tam pierwszy raz, to z pewnością warto jest zobaczyć jedno z najpopularniejszych miast, czyli Baku. Znajdują się tutaj zabytki, które liczą sobie kilkadziesiąt stuleci. Niektóre obiekty zostały zachowane od VII-IX wieku. Dobrze jest zobaczyć Pałac Szachów Szyrwanu, czy też twierdzę Iczeri-Szeher. Warto podkreślić, że do odwiedzenia jest tutaj wiele galerii sztuki, czy też muzeów.
W odległości około 100 km od opisywanego miasta znajduje się Mauzoleum szejka Diri Baby. Jest to obiekt wyrzeźbiony w skale, który intryguje swoją nieprzeciętną formą. Warto wiedzieć, że od ponad sześćdziesięciu lat budynek nie przechodził żadnych modyfikacji. Ostatnia odbudowa pałacu miała miejsce po wojnie w 1963 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*