Amazonka na plaży – jaki strój kąpielowy sprawdzi się najlepiej?

Kobiety po mastektomii mogą wrócić do normalnego tryby życia. Wizyta na plaży często wzbudza jednak wiele obaw. Opalanie się, czy też pływanie wymaga odpowiedniego stroju. Właściwie dopasowany kostium zamaskuje protezy piersi, a także zmniejszy ryzyko ich przesunięcia. Jest to szczególni ważne dla pań, które chcą czuć się swobodnie w każdej sytuacji.

Model z gorsetem

Klasyczny strój kąpielowy raczej się nie sprawdzi. Nie jest on przystosowany do tego, aby skutecznie podtrzymywać protezę. Zbyt elastyczny kostium może wywołać dyskomfort. Najrozsądniej jest postawić na model z gorsetem, który powstał z myślą o kobietach po amputacji piersi. To prawdziwa gratka dla pań, które na pierwszym miejscu stawiają jakość.

Gorsetowa góra zapewnia lekkie usztywnienie, jednak w żaden sposób nie ogranicza ruchów. Można więc spokojnie pływać, a nawet gimnastykować się, czy też grać w siatkówkę plażową. Nie trzeba obawiać się, że sztuczna pierś niespodziewanie osunie się lub wypadnie.

Szerokie ramiączka

Kobiety z sporym biustem powinny wybierać wyłącznie kostiumy z szerokimi ramiączkami. Nie wrzynają się one w ramiona, co pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się obrzęków limfatycznych. Trzeba upewnić się, że materiał nie będzie rolował się lub zwijał. Konieczność jego poprawiania obniża poziom komfortu.

Profesjonalny sklep dla amazonek posiada w swojej ofercie nie tylko kostiumy plażowe. Dostępna jest m.in. bielizna dla amazonek, nakrycia głowy, peruki, a także wiele innych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*